Srixon ZX 3-Hybryd - 19 grader Stiff Flex. 80 grams skaft - HZRDUS Smoke Black 6.0 - HØJRE HÅND

Srixon ZX 3-Hybryd - 19 grader Stiff Flex. 80 grams skaft - HZRDUS Smoke Black 6.0 - HØJRE HÅND

Lagerstatus: Ikke på lager

Pris: 1.999,00 kr

Tilbud pris 675,00 kr

Vi kan normalt levere inden for 1-2 hverdage.

Kontakt os hvis du har spørgsmål til nogle af vores produkter.

Vi tilbyder naturligvis 14 dages fuld returret.

Beskrivelse

Detaljer

Srixon ZX 3-Hybryd - 19 grader Stiff Flex. 80 grams skaft - HZRDUS Smoke Black 6.0 - HØJRE HÅND:

Srixon ZX-hybriden har et køllehoved i tourformat for at give spilleren mulighed for at styre boldbanen. Rebound Frame-teknologien øger trampolineffekten over hele slagfladen, hvilket resulterer i en høj boldhastighed og lange slag. Med Crown step-teknologien er kronen sænket i forhold til slagfladen, hvilket sænker tyngdepunktet yderligere og giver en optimal udgangsvinkel.
Crown Step, er en teknologi, hvor kronen på køllehovedet er sænket i forhold til slagfladen. Det gør, at tyngdepunktet bliver lavere, og boldens udgangsvinkel bliver høj ved boldslag.
Rebound Frame-teknologien, ved at skifte mellem en fleksibel zone og en stiv zone øges boldhastigheden fra en større del af slagfladen. Det kan sammenlignes med, at slagfladen fungerer som en trampolin, der skulle have fjedre som ben.